סוגי דיאטות: מה ההבדל ביניהן

סוגי הדיאטות כל כך שונים שרבים תוהים מי עוקב אחריהם. יש למעשה מספר סיווגים: רפואי, מתקנת, על פי אופן בישול המזון, על פי בחירת הדיאטה - והרשימה לא נגמרת שם. הדבר הנפוץ בכל מקום הוא שאדם צריך לשנות את הדיאטה שלו בצורה מסוימת על מנת להשיג מטרה.

הבחירה בתזונה ספציפית תלויה במשימות שנקבעו. עם זאת, קשה מאוד להתעכב על אחד ולא לטעות. ברוב המכריע של המקרים אינך יכול להסתדר ללא ייעוץ מומחה. מצד שני, מידע לגבי אילו דיאטות מיועדות למה שלא יהיה מיותר.

2 סוגים עיקריים של דיאטות

עכשיו קשה לומר בוודאות מלאה מי, מתי וכיצד המציא את הדיאטה. אולי החלוץ כאן יכול להיחשב וויליאם בונטינג, איש עסקים מצליח (העוסק בייצור ארונות קבורה) שחי באנגליה במאה ה -19. משקל רב מדי היה הבעיה הגדולה ביותר שלו. באנטינג ניסה לרדת במשקל בצורה כזו או אחרת, אך בכל פעם הוא נכשל. ובכל זאת, יחד עם הרופא שלו, הוא הצליח למצוא דיאטה שהצילה את המצב. מאוחר יותר כתב באנטינג ספר בדיוק על כך.

רבים אז לא הסכימו עם התיאוריה שהועלתה על ידו, אך יישומה המעשי הוכיח תוצאות משכנעות מאוד. הרעיון הפך לבסיס לדיאטות דלות הפחמימות הידועות כיום. מה עשה באנטינג? הוציא מהתפריט מאכלים עשירים בפחמימות (סוכר, תפוחי אדמה, מוצרי קמח) וכלל עוד בשר, ירקות, הוספת יין לבן. אגב, באנגליה, "ישיבה" על דיאטה דלת פחמימות מכונה המילה "באנטינג". זו מעין מחווה לאדם שעמד, כמו שאומרים, במקורותיו. אילו סוגי דיאטות יש היום? ישנם שני עיקריים:

דיאטות טיפוליות.

נקבע על ידי רופא לאנשים המאובחנים כחולי סוכרת, עם דלקת קיבה וכיבים. דיאטות כאלה משפיעות על ריפוי ומקדמות ירידה במשקל, ולכן הן שימושיות כאמצעי מניעה, או כאשר המחלה מצורה חריפה זורמת לחלשה יותר.

ייעוץ תזונתי מרופא

בעת עריכת דיאטה בבתי חולים או בתי הבראה, נעשה שימוש במספור מיוחד כדי לייעד את סוגי הדיאטות, כלומר טבלאות הטיפול מספר 1-15. ניתן לשלב מנות מטבלאות שונות אם לאדם יש מספר מחלות בו זמנית. יחד עם זאת, מוצרים התוויות אינן נכללות בתפריט.

מבחר המנות לשולחנות הטיפול מבוסס על תזונה עדינה. בהתאם לשיטות הבישול, זה יכול להיות כדלקמן:

 • מֵכָנִי. האוכל מאודה וקוצץ היטב מראש.
 • תֶרמִי. טיפול בחום של מוצרים מתבצע במצב מיוחד. אין לאכול חם או קר מדי.
 • כִּימִי. טיפול בחום בתהליך הבישול הוא פשוט ככל האפשר. מוצרים מנוגדים (תלוי באבחון המטופל) אינם נכללים בתפריט לחלוטין.

כמובן שקשה יותר להכין אוכל בבית, בהתאם לכל העקרונות של תזונה כזו, אך שום דבר אינו אפשרי בכך. רק זכרו שאת סוג הדיאטה יש לרשום על ידי רופא שיציין במדויק את המזונות והכלים המתאימים ולא רצויים עבורכם.

דיאטות תיקון.

אלו דיאטות לאנשים הסובלים מעודף משקל, או לאלו שצריכים לבנות שרירים. יחד עם רופאים, מאמני ספורט עוזרים גם לפתור בעיות כאלה, שתמיד יגידו לך באיזו סוג תזונה אתה צריך להקפיד. כיום, אנשים רבים משתמשים בדיאטות מתקנות כדי לרדת במשקל.

ירידה במשקל בתזונה מתקנת

ישנם סוגים רבים של דיאטות לירידה במשקל, ונכתבה יותר מאנציקלופדיה אחת בנושא זה, אך על כך בהמשך.

בנוסף, ישנם סוגים אחרים של דיאטות הנבדלים, למשל מבחינת העיתוי. מהירים מתוכננים ממש למשך חמישה ימים, וארוכים אורכים לפחות שלושה שבועות ומעלה.

יש דיאטות, שעיקרן להגביל את הדיאטה הרגילה. זה:

 • דיאטות בהן התפריט נשאר זהה, ורק כמות האוכל הנצרכת מצטמצמת.
 • דיאטות דלות קלוריות, בהן מזון אסור בתכולת קלוריות גבוהה.
 • מה שנקרא ארוחות חלקיות, כאשר נקבע משטר מיוחד עם מרווחי זמן מדויקים בין הארוחות.
 • דיאטות בהן מחושב במדויק את תכולת השומנים, החלבונים והפחמימות (על פי תוכנית מיוחדת).

מהות הדיאטות הרפואיות

מחלות רבות מחמירות דווקא בגלל תזונה לקויה. לדוגמא, אם חולה סוכרת שובר את הדיאטה, רמת הסוכר בדם עולה במהירות גבוהה מהרגיל, הוא צמא כל הזמן, פיו מרגיש יבש ושומנים מצטברים בתאי הכבד והלבלב. דלקת לבלב כרונית גורמת לעצמה להרגיש בצריכה מוגזמת של מטוגנים, שומניים (למשל, לביבות, שמנת חמוצה), כמו גם אלכוהול. עם יתר לחץ דם, אתה לא יכול לאכול הרבה מלוח, אחרת הלחץ יעלה מעל הרגיל, ואפילו טיפול לא יתקן את המצב.

כבר הוזכר לעיל שסוגי הדיאטות ברפואה (בבתי חולים, בתי מרפא, בתי מרקחת ומוסדות אחרים מסוג זה) שונים במספרים. בנוסף למספרים מ -1 עד 15, ישנן גם וריאציות, כגון N 1a, 16, N 7a, 7b, 7c, 7d.

גם אם החמרה של המטופל חלפה, לא מומלץ להרחיק מעקרונות סוג השולחן התזונתי שהוקצה לו. ובכל זאת, אינך יכול לאכול מאכלים אסורים, אך מותר, למשל, להשתמש במשהו מהשימורים הביתיים או להשתמש בשיטות עיבוד שונות. כלומר, תבשיל או אחרי הרתיחה לאפות.

וכדי לקבל את הנורמה היומית של ויטמינים, אתה יכול גם לשתות מרק ורדים, לאכול סובין חיטה, או לקנות בבית מרקחת ולקחת מתחמי ויטמינים.

לא משנה על סוג הדיאטה שעליו אנו מדברים, אלכוהול אסור בכל מקרה. ישנם יוצאים מהכלל נדירים, אך עדיין אינך יכול לעשות בלי להתייעץ עם הרופא שלך.

אלכוהול אינו מסומן בתזונה

רשימת המוצרים שניתן לצרוך:

 • אכלו כ -300 גרם לחם ומוצרי קמח אחרים ביום. הלחם צריך להיות שיפון, חלבון-סובין, חלבון-חיטה. אם חיטה גרידא, אז מקמח כיתה ב '.
 • מרקים חלשים מבשר (זנים דלי שומן), דגים, פטריות בתוספת ירקות ודגנים (רק כאלה שאינם אסורים), תפוחי אדמה, יכולים להיות עם קציצות. כל מנות ראשונות של ירקות (בורשט, אוקרושקה, מרק כרוב וכו ').
 • בשר - רזה, מבושל (ציר חזיר, בקר, עגל, טלה, עוף, ארנב, הודו). בכמויות קטנות מאוד - לשון, כבד, זני דיאטות של נקניקיות ונקניקיות.
 • דגים - רק רזים. אתה יכול שימורי דגים, אבל רק כאלה שנמצאים בעגבנייה או במיץ משלהם.
 • חלב, מוצרי חלב מותססים, גבינת קוטג 'דלת שומן, גבינה (מומלחת קלות, עם אחוז שומן נמוך). שמנת חמוצה - בכמויות קטנות מאוד.
 • ביצים - מבושלות רכות, לא יותר מ 1-1. 5 חתיכות ביום. החביתה עשויה מחלבונים בלבד.
 • קטניות. דגנים - בצורת דגנים (שיבולת שועל, דוחן, כוסמת, שעורה, שעורה פנינה).
 • ירקות (גולמיים): דלעת, כרוב, חצילים, קישואים, מלפפונים, עגבניות, חסה. בכמויות קטנות: תפוחי אדמה, גזר, סלק, אפונה ירוקה.
 • כל פירות וגרגרים חמוצים ומתוקים - טריים או בצורת ג'לי, קומפוטים ומנות אחרות. ממתקים וביסקוויטים הם רק אלה המכילים סורביטול, קסיליטול או סכרין במקום סוכר. מותק - רק קצת.
 • רטבים - רק דל שומן, מבושל בבשר חלש, דגים, פטריות או מרק ירקות. פלפל, חרדל, חזרת - בכמויות קטנות מאוד.
 • משומנים מותר גהי וחמאה (לא מלוחים). ירק - לאט לאט, כחלק מהמנות.
 • ממשקאות - תה, קפה בתוספת חלב, מרק ורדים, מיצים (כל ירק, ופירות וגרגרים - רק כאלה שאינם מתוקים במיוחד).
מרק ורדים בדיאטה

מזונות התוויות לתזונה מסוג זה הם מאפים עשירים או עלים, מאפים, עוגות, דגים או בשר שומני (חזיר, ברווז, אווז) או מרק מהם. אינך יכול לאכול מוצרים מעושנים (נקניקים או אחרים), קוויאר, אוכל מלוח (דגים, גבינות), חטיפי קורד, שמנת. אורז וסולת אינם נכללים (כולל בצורת מרק חלב). פסטה זה בסדר, אבל בכמויות קטנות מאוד. אל תחמיץ ומרינדות, פירות מתוקים ופירות יבשים (תמרים, צימוקים, תאנים, בננות, ענבים). מיצי פירות מסוכרים, גלידה, ממתקים, ריבות, אלכוהול, סודה ושומני בישול אסורים.

כמה סוכר חולה יכול לאכול ביום מחליט הרופא על סמך המינון שנקבע לאינסולין.

סוגי דיאטות לירידה במשקל

ישנם סוגים שונים של דיאטות לירידה במשקל. הם נבדלים זה מזה בעקרונות גיבוש התפריט להיום. להלן הדיאטות הפופולריות ביותר להרזיה:

 1. מה שנקרא דיאטות מהירות.מספיק קשה, הם יכולים להיות מתוכננים גם למספר ימים וגם לחודש שלם. ביניהם - קפיר, בננה, מיץ, לדגמים ורבים אחרים. משתמשים בדיאטות מהירות כשאתה צריך לרדת במהירות 2-3 ק"ג, אך כשמדובר במשקל עודף רב, הם אינם מתאימים. חשוב: תפריט הדיאטה המהירה צריך להיות מורכב במיומנות ומאוזנת. אחרת, תקבל רק תקלה בחילוף החומרים, והקילוגרמים האבודים יחזרו מהר מאוד כמו בומרנג.
 2. מונו דיאטות (אפשרות מהירה).המהות שלהם היא שבמהלך היום, השבוע או החודש, התזונה כולה מורכבת ממוצר אחד אחד. זה יכול להיות כוסמת, אורז, תפוחים, אבטיח וכו '. התפריט מתגלה כמוגבל מאוד, שאינו יכול להשפיע לרעה על עבודת הגוף. התסמינים הבאים נצפים לעיתים קרובות: סחרחורת, עייפות, ירידה בקשב, עייפות, לחץ דם נמוך מאוד. שוב, תופעה שכיחה מאוד בשימוש בתזונה מסוג זה היא חזרה מהירה של ירידה במשקל. כסוג עדין של מונו-דיאטה פחות או יותר, ניתן לייעץ לקיים ימי צום (אך לא לעתים קרובות מדי).
 3. דיאטות דלות קלוריות.כלומר, אין הגבלות על סוגי המוצרים, אך במהלך היום מותר לצרוך כמות ספציפית (קטנה למדי) של קלוריות. לריסה דולינה איבדה משקל על פי תזונה כזו, דיאטות הקרמלין, הוליווד, יפנית, ביצים בנויות על אותו עיקרון. מהות הגישה היא שאם לא נותנים לגוף מספיק קלוריות, הוא יתחיל לבזבז שומן מאוחסן בחיפוש אחר אנרגיה לכל החיים. כאשר משתמשים בתזונה מסוג זה, חשוב הדבר: תכולת הקלוריות המינימלית המותרת בתזונה היומית היא 500 קק"ל; קח ויטמינים ומינרלים מדי יום (בנוסף לאלו המגיעים עם אוכל); כדי שמסת השריר לא תיעלם, התעמל בקביעות.פעילות גופנית בדיאטההתפריט בדיאטות דלות קלוריות הוא מגוון למדי, אך תופעות לוואי כמו חולשה, אדישות, עצבנות ואנמיה אכן מתרחשות. הסוכר אינו נכלל לחלוטין מהתזונה, ולכן ניתן להפחית גם ביעילות. עדיף לא לשבת על דיאטות כאלה הרבה זמן, ובכל זאת הן אידיאליות עבור מי שצריך להפסיד הרבה. עדיף לנקוט בגישה פרטנית בעת חישוב קצב צריכת הקלוריות (וכמובן, שומנים, חלבונים ופחמימות) ליום. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון עד כמה האדם פעיל, כיצד משקלו משתנה במהלך הדיאטה (ובהתאם לכך להתאים את תכולת הקלוריות בתזונה), לכלול בתפריט את כל חומרי המזון החשובים לבריאות. הקפידו לעשות את מה שמכונה ארוחת צ'יט (כמו שאומרים הספורטאים), כלומר ימי הפוגה מהתזונה.
 4. דיאטות דלות שומן. . . זהו סוג של דיאטה שבה נכללים הדיאטה רק מזון דל שומן או דל קלוריות. כלומר, רק אוכלים שמנים מאוד אסורים. ההשפעה של דיאטה מסוג זה היא טובה מאוד וחשוב, התוצאה נמשכת זמן רב.
 5. דיאטות דלות בפחמימות. . . גם כאן הכל ברור - התפריט מורכב ממוצרים דלי פחמימות. על פי דברי תזונאים רבים, הפחמימות נשמרות בגוף בצורת עודף שומן אם אדם צורך יותר מכפי שהוא יכול להשתמש בתהליך החיים.
 6. דיאטות עתירות חלבון. . . בתזונה מסוג זה התפריט כולל לרוב מזונות עשירים בחלבון מן החי (בשר, דגים). מותר לצרוך גם פירות וירקות, אך לאט לאט. דיאטות אלו אינן מתאימות לבעיות בכבד או בכליות. מתברר דיאטה די קשה עם כמות קטנה של ויטמינים ומינרלים. והמשקל נעלם בשל העובדה שתפריט מונוטוני מסייע להפחתת התיאבון.דגים בדיאטת חלבונים
 7. דיאטות המבוססות על מבחר מרכיבי תזונה. . . אלה אולי הדיאטות היעילות ביותר שקיימות. מהותם נעוצה בבחירה קפדנית של מוצרים המותרים לצריכה. דיאטות חלבון פופולריות רבות, BUCH (חילופי חלבונים ופחמימות), המערכות של פייר דוקנט, מונטניאק ורבים אחרים בנויים על עיקרון זה.

כאן מסכמים טבלאות מיוחדות מאכלים מקובלים ואסורים, בנוסף מוסיפים המלצות להכנתם ואפילו מתכונים למאכלים שונים. למשל, מי שמוריד במשקל על פי דוקאן יכול להמציא לעצמם תפריט טעים מאוד, מכיוון שרשימת המוצרים המותרת שם מגוונת מאוד. דיאטה מסוג זה טובה במיוחד מכיוון שהם פועלים במשורה מאוד, אינם מסוכנים בשימוש ממושך וקילוגרמים עודפים חולפים בהדרגה ואינם מגויסים שוב.

כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה מערכות תזונתיות לירידה במשקל, וכל מי שרוצה לרדת במשקל יכול לבחור את הדרך המקובלת ביותר עבור עצמו. אך זכרו שלא כדאי לכם לעשות זאת מבלי להתייעץ תחילה עם הרופא שלכם. יש להתייחס לנושא השינוי הקרדינלי בתזונה ברצינות ובמיומנות, תוך התחשבות בתוצאות הניתוחים ובמצב הבריאות בכלל. רק אז הדיאטה תהיה בטוחה ויעילה.

12 דיאטות נהדרות להרזיה

הכלל הכללי לכל סוגי הדיאטות הוא לצרוך מספיק מים (1. 5-3 ליטר ליום). המשקל ייעלם מהר יותר אם תזונה מיוחדת משולבת גם עם פעילות גופנית יומיומית.

 1. הטכניקה של דוקאן.אחת האפשרויות לדיאטות חלבונים. כמה זמן אתה משתמש בו תלוי בכמה קילוגרמים אתה צריך לרדת. זה יכול אפילו להיות שלושה או ארבעה חודשים. המערכת מורכבת מארבעה שלבים עוקבים הנקראים "התקפה", "חלופה", "קיבוע", "ייצוב". משך הזמן שונה ומוצרים כלולים בתפריט. אך ישנם חוקים אחידים לכל המנה: עשו תרגילים כל יום, צאו לטיולים (במשך חצי שעה, לא פחות) והכלילו סובין שיבולת שועל בתפריט. הטכניקה של דוקאן נחשבת בטוחה לבריאות. אין הגבלות קפדניות על כמות השימוש במוצרים המותרים. תוספים כימיים אינם כלולים בתזונה.הולכים בדיאטה
 2. מערכת הרזיה יפנית.משקל בגישה זו יורד מהר מאוד, בערך 7-10 קילוגרמים תוך שבועיים. רק פירות ים מותרים. מלח אסור. כתוצאה מכך מטבוליזם נבנה מחדש לחלוטין, והקילוגרמים שירדו אינם חוזרים לזמן רב (שנתיים - מובטח). אלכוהול, סוכר, באופן כללי, כל מה שנאפה ומתוק אינו נכלל לחלוטין בתזונה. השיטה היפנית היא מסוג דל קלוריות. בסיס התפריט כאן הוא אוכל דל פחמימות. כתוצאה מכך, הגוף מתחיל לבזבז את השומן שלו כדי לשמור על תפקידיו החיוניים. המעבר לתזונה רגילה הוא קל, מכיוון שהבטן הולכת וקטנה במהלך הדיאטה.
 3. תזונה מבוססת חלבונים.המהות של דיאטה מסוג זה היא צריכת חלבונים גבוהה. עליהם להוות 85% מסך הדיאטה היומית. התפריט כולל בשר, דגים (זנים דלי שומן), פירות ים, ביצים ומוצרים על בסיס חלב חמוץ. התוצאה היא בין 4 ל -8 קילוגרמים תוך שבועיים. ארוחות - כל שלוש שעות ובמנות קטנות. מותר לשימוש בכמויות קטנות ומוצרים עם פחמימות, אולם רק בעלי אינדקס גליקמי שאינו גבוה מארבעים (אגוזים, סויה, מחית חומוס, מלפפונים, פירות הדר). על מנת שהמשקל ייעלם במהירות ובמקביל לבנות שרירים, יש לשלב דיאטה זו עם אימוני כוח.
 4. ירידה במשקל בכוסמת.זו דיאטת מונו קשוחה. משתמשים בו במקרים בהם אתה צריך לרדת במשקל תוך זמן קצר. התפריט מכיל רק כוסמת שהוכנה בצורה מיוחדת.לרדת במשקל בדיאטת כוסמתהגריסים בשום פנים ואופן לא מבושלים, אלא מלאים במים רותחים ונותרים לתפיחה. אחרי 8 שעות תוכלו לאכול. גודל הגשה - ללא הגבלה. אי אפשר להמליח, לפלפל או לתבל במשהו. משך הדיאטה הזו בגרסתה הקלאסית הוא שבוע (זה לוקח 4-5 ק"ג). עם זאת, באפשרותך להאריך דיאטה זו עד שבועיים (אז תוכל לרדת 4-10 ק"ג). ממשקאות ניתן להשתמש במים מינרליים אלקליין (1. 5 ליטר ליום), תה ירוק, קפיר (לא יותר מליטר, תכולת שומן - עד 1%). יחד עם זאת, דאגו לפקח על רווחתכם, ואם הוא מחמיר, הוסיפו לתפריט פירות עם אחוז קלוריות נמוך. לדוגמא, אשכולית, תפוזים, תפוחים.
 5. הטכניקה של מאלישבע.המערכת פותחה על ידי אלנה מלישבה, דוקטור למדעי הרפואה. הדגש העיקרי כאן הוא על מוצרי חלבון (חלב, בשר, דגים, והכל דל שומן). כלל אצבע חשוב הוא לא לצרוך חלבונים ופחמימות יחד. כלומר, בשר ודגנים נאכלים בנפרד, אם רוצים, מוסיפים ירקות ועשבי תיבול. התזונה של מלישבע מיועדת למשך חודש. ואז תסתכל על התוצאות אם אתה צריך לחדש. בימים הראשונים התפריט מבוסס על צריכת 1200 קילוקלוריות ליום. ואז יש ירידה הדרגתית ל -1000 קק"ל. יחד עם זאת, חשוב מאוד המרכיב הרגשי, מצב רוח רגוע וחיובי בזמן האכילה. יש להתייחס לכל ארוחה כאל חג, שמחה גדולה לגוף. המלצה נוספת ממאלישבה היא לא למהר לבלוע אוכל לעוס גרוע. זה מזיק למערכת העיכול, והשיניים נשללות מהעומס הדרוש לבריאותן. בצע לפחות 18 תנועות לעיסה. התוצאה לאחר דיאטת Malysheva היא מינוס 25 ק"ג למשך חודשיים.
 6. מערכת הרזיה מגגי.זה מאפשר לך לרדת 10-20 ק"ג לחודש. שתי האפשרויות היעילות ביותר לדיאטה מסוג זה הן גבינת קוטג 'וביצה. בחר בעצמך מה אתה אוהב או מקובל יותר מסיבות בריאותיות. יחד עם זאת, הדיאטה מאוד מגוונת. התפריט כולל מנות מבשר, ירקות, פירות. מהות המערכת היא לאלץ את הגוף להוציא שומן מאוחסן ולהיפטר מרעלים.
 7. דיאטת אנרגיה.מערכת יעילה מודרנית המאפשרת לכם לרדת במשקל עודף בזמן קצר. זהו קומפלקס של קוקטיילים דלי קלוריות עשירים בויטמינים, מינרלים, סיבים, חלבונים, שומנים ופחמימות הדרושים לבריאות. משך הדיאטה מסוג זה הוא 4 עד 6 חודשים. התוצאה היא מינוס 10-30 ק"ג.לרדת במשקל עם קוקטיילים אנרגטיים
 8. דיאטת הקרמלין.מבוסס על חישוב הפחמימות הנצרכות במהלך היום. הנורמה היא לא יותר מ -40 יחידות. כל המאכלים המתוקים והעמילניים אסורים. אבל צריך לכלול הרבה חלבונים בתזונה. במהלך השבוע הראשון לשמירה על כללים אלה, זה לוקח 4-5 ק"ג, תוך חודש - עד 10 ק"ג. אם אתה נשאר בדיאטת הקרמלין במשך חודשיים או שלושה, אתה יכול לרדת 20 ק"ג.
 9. עקרון ששת עלי הכותרת.המתודולוגיה מבוססת על הכלל: כל יום - מונו-דיאטה על מוצר אחד. ישנם שישה מהם: דגים, ירקות, עוף, דגני בוקר, גבינת קוטג ', פירות. מה זה עושה? האוכל משתנה כל הזמן, לגוף אין זמן להסתגל אליו ומוותר בקלות על קילוגרמים מיותרים. התוצאות של מערכת אספקת חשמל כזו מרשימות. זה לוקח 0. 5-0. 8 ק"ג ליום, ובסך הכל, בעוד שבועיים זה יכול להתברר עד 15 ק"ג.
 10. טכניקת הרזיה לעצלנים.ביסודו של דבר, מדובר בתזונה מונו גבוהה במים. אין צורך לקנות מוצרים יקרים, לבשל אותם איכשהו בצורה מיוחדת וכו '. הכלל הבסיסי הוא שתיית כוס (250 מ"ל) מים נקיים לפני הארוחה, גם אם מדובר בחטיף קטן. ובכן, וגם חצי מהמנות הרגילות. במקרה זה יש להסיר פחמימות מהירות מהתזונה ויש כמה שפחות אוכל מלוח, שומני, מעושן ומשומר. כל המאכלים הנצרכים מבושלים או אפויים בצורה הטובה ביותר. באמצעות סוג זה של דיאטה, אתה יכול לרדת עד 10 ק"ג תוך שבועיים.
 11. ירידה במשקל בקפיר.דרך פופולרית מאוד להיפטר ממשקל עודף, בעוד שהכללים כאן די קפדניים. לדיאטת הכפיר מספר זנים, כאשר בנוסף לקפיר מותר לצרוך מוצר ספציפי אחר. זה יכול להיות גבינת קוטג ', תפוחים, מלפפונים, ביצים, כוסמת. יש גם דיאטת קפיר מפוספסת.דיאטת קפיר לירידה במשקלאם אתה ניגש בקפידה, אז על כל הדיאטה היומית להכיל קפיר אחד בלבד (תכולת שומן - 1% או נטולת שומן לחלוטין). הנורמה היומית היא 1 ליטר, המחולק לחמישה חלקים. בין מנת הכפיר כדאי לשתות מים (רק 1. 5 ליטר ביום). בשלושה ימים עם דיאטה זו זה לוקח עד 1. 5 ק"ג, בשבוע - 3 ק"ג, ובשבועיים - אפילו 8 ק"ג. אתה לא צריך לשבת על דיאטה כזו יותר משבועיים, אחרת אתה יכול לעורר הפרשה מוגברת של מיץ קיבה, רצוף התפתחות של דלקת קיבה וכיבים.
 12. תוכנית הרזיה על פי פרוטאסוב.מהותו, שוב, היא בחישוב הקלוריות הנצרכות ביום. השיעור שנקבע הוא 1200-1500 קק"ל. במקביל, התפריט כולל מנות עם אחוז חלבון גבוה (בשר רזה, ביצים מבושלות, מוצרי חלב). בנוסף ירקות, דלים בעמילן, ופירות לא מתוקים מדי (תפוחים, תפוזים, אשכוליות). פרוטסוב מחלק את כל מהלך תזונתו לשלושה שלבים: צמחוני, בשר (כלומר, מכניסים בשר לתזונה) וקיבוע. המערכת מיועדת לחמישה שבועות ומאפשרת להיפטר מ -10 קילוגרמים מיותרים.

12 דיאטות פופולריות יותר בעולם

לפניכם רשימה של שנים עשר דיאטות פופולריות נוספות ברחבי העולם.

 1. כרוב, שבו כמעט כל מנות הכרוב בתפריט. הוא מכיל הרבה ויטמינים, אך להיפך, כמעט ללא שומן. זה לוקח שבוע בזמן.
 2. הוליווד, במשך שבועיים. העיקר כאן הוא להוציא מהתזונה שומנים, סוכר ומלח.
 3. מרווח, בו אוכלים אורז במשך שלושה ימים, ואז תפוחי אדמה לשלושה ימים וירקות לשלושה ימים נוספים. תשעה ימים בלבד.
 4. דיאטת מרק. התפריט מכיל רק מרקים, שלא ניתן לערבב עם תפוחי אדמה וקטניות. משך - שבוע.
 5. ברזילאי. זה כאשר יש רק פירות וירקות בתזונה. מרק לפעמים מותר. משך הזמן - 7 ימים.
 6. דיאטת מיצים. התפריט כולל רק מיצים טריים סחוטים (תפוז, אשכולית ולימון). לוח קבלות פנים - שלוש פעמים ביום למשך שלושה ימים.
 7. דיאטה ידועה נוספת היא עגבניות. נמשך 7 ימים.
 8. דיאטת ביצים ודבש. מיועד לשלושה ימים, שבכל אחד מהם מוחלפים מנות.
 9. דיאטה עם פירות ים בתזונה. לא רק שהוא מציג תוצאות מרשימות, אלא שהוא גם מאוד שימושי. מאכלי ים עשירים בוויטמינים בריאים ובשומני אומגה חומציים המסייעים בפירוק שומן תת עורי במהירות. בנוסף, פירות ים מצוינים למניעת מחלות מסוכנות רבות (אפילו קטלניות). דיאטה עם פירות ים בתזונה
 10. דיאטה המיועדת לשבועיים ומאפשרת לכלול בתזונה רק מזון אדום וירוק (זה נקרא אדום-ירוק).
 11. אנגלית. זה כאשר התפריט מכיל רק מוצרי חלב וירקות מבושלים. אתה בוחר את הפרופורציות בעצמך.
 12. יעיל מאוד - צבעוני. נמשך שבוע. השורה התחתונה היא שרק צבע מסוים אחד מותר בכל יום. היום האחרון שקוף, כלומר, אתה יכול רק לשתות מים.

לסיכום נוכל לומר את הדברים הבאים: יש להתייחס לבחירת הדיאטה בכל מקרה באופן אינדיבידואלי. הכל חשוב כאן: מין, גיל האדם, בריאות כללית, עד כמה הוא פעיל בחיי היומיום. בנוסף, עליך לזכור תמיד על התוויות נגד אפשריות, למשל, לנשים בהריון, או במהלך הנקה, או כאשר אדם מחלים ממחלה קשה וממושכת. בבחירתך משך הדיאטה וחומרת המגבלות רחוקים מהמקום הראשון. העיקרון העיקרי כאן הוא לא לפגוע בבריאות שלך.