הדיאטה של ​​דוקאן

לאחרונה, דיאטת הדוקאן הפכה לאופנתית מאוד. מערכת תזונה זו נקראה על שם פייר דוקאן, שהציע אותה בשנת 2000 בספרו "אני לא יכול לרדת במשקל".

יש גם סביר

לא ניתן לומר שתזונת הדוקאן מנוגדת לכל עקרונות האכילה הבריאה. ישנם היבטים חיוביים במערכת זו. כך, למשל, היא מניחה תזונה חלקית.

בנוסף, הדיאטה מרמזת על הגבלת תכולת השומן בתזונה ואף ממליצה לזוז יותר.

אם אתה לא מביא טיפים אלה עד כדי אבסורד, הם באמת עוזרים להישאר בריאים. אבל אז הבעיות מתחילות.

דיאטת דוקאן דה פקטו היא דיאטת חלבון המגבילה את צריכת השומנים והפחמימות. מנקודת מבטו של מדע התזונה, יש בו יותר מדי חלבונים.

מזונות דיאטניים של דוקאן

רגעים מזיקים

על פי מערכת הדוקאן, אדם חייב לשבת לשולחן חמש פעמים ביום. כל ארוחה מכילה ארוחה חלבונית אחת ללא תוספת. לפיכך, אדם צורך מ -140 גרם חלבון טהור ליום. הנורמה אמנם נחשבת לא יותר מ -120 גרם.

עודף של חלבון, כמו מחסור בו, מזיק. זה מוביל ליתר לחץ דם או לצנית. בנוסף, עודף בשר בתזונה, יחד עם מחסור בחומרים מזינים אחרים, מובילים להזדקנות מוקדמת של הגוף.

היעדר תוספות צמחיות לבשר מזיק משתי סיבות: ראשית, הגוף חווה מחסור בסיבים התזונתיים החשובים ביותר, ושנית, איזון החומצה-בסיס מופרע - אחרי הכל הבשר נותן סביבה חומצית וירקות להיפך, אלקליין.

הגבלה פנאטית של סוכר ופחמימות אינה שימושית. בני אדם זקוקים לפחמימות - כולל כאנרגיה "מהירה" למוח.

סתירות

הדיאטה עצמה מכילה סתירות רבות. בואו נראה למשל מה מציעים לארוחת הבוקר. כאן הם ממליצים על גבינת קוטג ', או יוגורט, או עוגת סובין שיבולת שועל כמנות שוות ערך - ולמוצרים אלו ערכים תזונתיים שונים.

דוגמא נוספת: הדיאטה מעודדת שימוש בנוזלים רבים יותר והיא מכוונת להרזיה, אך מבטלת לחלוטין מרקים. יחד עם זאת, ידוע היטב כי מי שאוכל בקביעות מרק צורך פחות קלוריות לאורך היום.

בנוסף, דיאטת הדוקאן אינה שוללת, ובמהדורות מסוימות ממליצה על מגוון תבלינים ורטבים חמים המעוררים תיאבון ומובילים לאכילת יתר.

הנה דוגמה נוספת למחלוקת בדיאטת הדוקאן. המערכת ממליצה על יוגורט דל שומן, אך אינה אוסרת על כבד מטוגן. מוצר זה כשמן מדי בפני עצמו, ואז יש את השמן עליו טוגן.

החלק הבלתי אכיל של הדיאטה

בנפרד, יש לומר על "גולת הכותרת" העיקרית של הדיאטה. פייר דוקאן מציע להלביש סלטים . . . עם שמן וזלין. ראשית, שמן זה אינו נכלל בתוספי מזון וחומרים המיועדים לייצור מוצרי מזון.

ניתן, כמובן, לקנות בבית המרקחת, אך יש להשתמש בשמן כזה רק לפי הוראות רופא - למשל לעצירות.

עם זאת, זו שיטה מיושנת מזמן - כיום יש תרופות מודרניות יותר ופועלות בעדינות. אך צריכה קבועה של שמן וזלין מובילה לכפרת מעיים ולהיפוביטמינוזה.

בנוסף לכל האמור לעיל, ל"תיבול "זה תכונה נוספת מאוד לא נעימה. שמן וזלין נספג בצורה גרועה, עובר בקלות דרך מערכת העיכול ומחלחל בפי הטבעת, משאיר סימנים על הבגדים ומעניק ריח לא נעים.

לכן, כל "הדוקנים", אפילו גברים, צריכים ללבוש רפידות.

תוצאות עצובות אפשריות

ראשית, אנו מפרטים את אלה שדיאטת הדוקאן אינה מסומנת לחלוטין עבורם. אלה כוללים אנשים עם צנית, בעיות בכליות ובכבד ונשים בהריון. שימו לב: דיאטה כזו עלולה לעורר הפלה!

בנוסף, ההדרה הקנאית של פחמימות, המשמשות מקור אנרגיה למוח, הופכת את תזונת הדוקאן לבלתי נסבלת עבור אנשים עם עבודה נפשית. אדם בריא לא צריך להגביל את הסוכר בצורה חריפה - מספיק שלא יעלה על 50 גרם סוכר ליום.

מעקב אחר מערכת הדוקאן עלול להוביל למחסור בויטמינים ומינרלים, כמו גם לבעיות במערכת העיכול. מכיוון שהתזונה דלה בסיבים, אין למעיים להתרוקן. מכאן - היווצרות גזים ונפיחות.

בנוסף, עודף חלבון בתזונה מוביל להיווצרות גופי קטון ולהצטברות מלחי חומצת השתן - כלומר לצנית.

בהתחלה, תהליך זה יכול אפילו לגרום לאופוריה - כך פועלים גופי הקטון הללו. זה מסתיים רק בעייפות מתמדת, החמרה של מחלות כרוניות, התפתחות של מחלות חדשות, כמו גם ריח רע מהפה, שיצטרפו לריח של ג'לי נפט.

לפיכך, מערכת התזונה של דוקאן בקושי יכולה להיקרא דיאטה מאוזנת ובקושי יכולה להיות מומלצת לאף אחד.